CERTYFIKATY SSL

Dlaczego warto kupić certyfikat SSL?

Wiarygodność, prestiż, zaufanie

Certyfikat potwierdza wiarygodność strony www - a więc wpływa na zaufanie klientów do niej.

Lepsze pozycjonowanie

Wyszukiwarki internetowe premiują strony zabezpieczone SSL umieszczając je wyżej na liście wyników szukania.

Rozszerzenia SNI

Nie musisz kupować własnego adresu IP żeby zainstalować certyfikat SSL. Nasze serwery i wszystkie współczesne przeglądarki będą kompatybilne.

Bezpieczeństwo danych

Dzięki stosowaniu SSL komunikacja ze stroną internetową jest szyfrowana. Zapobiega to przechwyceniu wrażliwych danych.

Wszystkie ceny są kwotami netto, należy doliczyć obowiązujący podatek VAT.

Najczęściej zadawane pytania

Transmisja SSL zabezpiecza m.in. przed przechwyceniem danych osobowych przesyłanych choćby podczas zakupów online. Dla użytkownika (odwiedzającego) stronę internetową to informacja, że właściciel strony dba o bezpieczeństwo danych osobowych swoich klientów. Podnosi to automatycznie zaufanie do strony oraz jej prestiż.

Certyfikaty SSL są także sprawdzane przez wyszukiwarki internetowe w celu określania wiarygodności serwisów internetowych. Witryny posiadające certyfikat SSL są traktowane jako bardziej wiarygodne źródło informacji niż te, które certyfikatu nie mają - to przekłada się na pozycję strony w rankingu.

Certyfikaty różnią się zakresem ochrony oraz sposobem poświadczania wiarygodności jego posiadacza.

Certyfikat Podstawowy obejmuje wyłącznie główną domenę (z przedrostkiem i bez przedrostka www) ale nie działa na żadne inne poddomeny zakładane do tego samego adresu. Przykładowo, certyfikat wystawiony dla adresu inten.pl i www.inten.pl nie będzie już chronił danych wysyłanych do adresu sklep.inten.pl. Weryfikacja odbywa się na poziomie domeny, t.j wystawca certyfikatu sprawdza, czy wnioskujący jest użytkownikiem domeny (lub ma do niej prawa), a następnie wystawia dla niej certyfikat. Weryfikacja jest prosta i nie wymaga przedstawiania żadnych dokumentów

Certyfikat Wildcard obejmuje wszystkie adresy zawierające się w ramach głównej domeny. Odnosząc się do powyższego przykładu, ten sam certyfikat obejmie zarówno serwis działający pod adresem www.inten.pl, jak i sklep.inten.pl czy dowolnynapis.inten.pl. Procedura weryfikacji jest identyczna jak dla certyfikatu Podstawowego.

Certyfikat Imienny obejmuje wyłącznie główną domenę (z przedrostkiem i bez przedrostka www), ale dodatkowo nazwa firmy - właściciela strony jest prezentowana w pasku adresu przeglądarki. Oferuje najwyższy poziom zabezpieczeń przesyłanych danych. Weryfikacja polega nie tylko na sprawdzeniu tożsamości zamawiającego i praw do domeny. W tym wariancie weryfikowana jest także działalność zamawiającego, który proszony jest o przesłanie dokumentów potwierdzających jego wiarygodność.

Czas oczekiwania na certyfikat uzależniony jest od jego rodzaju, a co za tym idzie - sposobu weryfikacji zamawiającego.

Certyfikat Podstawowy i Wildcard - zwykle do 24 godzin (w nielicznych przypadkach gdy domena zostanie wylosowana do kontroli - kilka dni).

Certyfikat Imienny - od kilku dni do 4 tygodni (zależnie od formy działalności i sprawności weryfikacji dokumentów przez instytucję certyfikującą).

Certyfikaty zakupione u nas zainstaluje dla Ciebie nasz dział techniczny. Koszt instalacji zawarty jest w cenie certyfikatu. Jeśli zakupiłeś już certyfikat w innej firmie możesz zainstalować go samodzielnie - wklejając otrzymane kody do panelu. W razie problemów z instalacją - jesteśmy do usług!

Początkującym sprzedawcom a także właścicielom stron internetowych, którzy nie chcą utracić swojej pozycji w rankingach wyszukiwarek polecamy certyfikat Podstawowy.
Posiadaczom rozległych serwisów, których podstrony funkcjonują z adresami w wielu poddomenach, zalecamy zakup certyfikatu Wildcard.
Właścicielom serwisów www reprezentujących instytucje wysokiego zaufania (np. finansowe) lub uznane, powszechnie znane marki, rekomendujemy certyfikat Imienny.